Шевченкіана

 В рамках реалізації в регіонах завдань Президента України щодо належної підготовки до відзначення дня народження 200 –річчя Т.Г.Шевченка в структурних підрозділах Бібліотек Цюрупинської міської ради проходить акція «Читаймо Шевченка» та продовжується реалізація ряду заходів. 
    В рамках акції бібліотекарями Цюрупинської міської бібліотеки №3 було скомпоновано виставку – інсталяцію «Тарас Григорович Шевченко – Великий Кобзар України». Відвідувачам виставки надається можливість більш ефективно використовувати надбання Шевченка у повсякденному житті та навчанні . 
До створення виставки – інсталяції долучилився Станіслав Петер,що люб’язно надав свої ілюстрації до творів Т.Г.Шевченка та юні художниці студії образотворчого мистецтва Центру дитячої та юнацької творчості  « Ми малюємо світ» - Зінченко Ганна, Гуріна Дарина.

В Цюрупинській міській бібліотеці №2 створено виставку "Великий син українського народу"
У бібліовіночок Кобзарю з нагоди відзначення 200-річчя Тараса Шевченко Цюрупинська бібліотека №3 відкрила ще одну цікаву виставку «Мій Шевченко». Експонатами до неї стали не тільки книги та журнали з бібліотечного фонду для дітей , а й чудовий вишиваний знаною в місті вчителькою української мови і літератури Софією Микитівною Ляшко портрет поета, ілюстрації до творів поета у виконанні Станіслава Леонтійовича Петера , вірші читачів та книжка-саморобка «12 невідомих фактів про Шевченка» до знаменної дати.
Нікітіна Катерина, юна художниця, з цікавістю вивчає експонат з виставки – журнал «Шевченко – художник».



Україно! Якою сумною і трагічною була твоя доля! Єдина в світі країна, народ якої тривалий час був позбавлений власної історії, не мав своєї держави. Віками терзали співучу долю України, виганяли з рідної хати. За Україну, за її долю і за волю 10 років карався на засланні, але не каявся наш великий Кобзар. Важко визначити, коли Шевченко потрібніший був рідному народові: чи в далекі жахливі часи, коли він був поневолений, чи сьогодні, коли Україна духовно відроджується. Найбільшим і найголовнішим ділом Шевченка було його слово. Слово, яке він поставив на сторожі свого поневоленого народу. Не принесло воно йому багатства і розкоші, зате вкрило вічною славою як могутнього захисника істини і справедливості. Любов до Шевченка в нашому народі незабутня, відображають її істинні слова Ліни Костенко « Кобзарю! Знов до тебе я приходжу, бо ти для мене совість і закон…». Як ніколи актуально звучать слова Стефана Ткачука з Румунії про внесок поета розвиток української мови «Шевченко започаткував ренесанс рідної мови. Вислухав її з вуст народу, від бандуристів на ярмарках, у згадках дідів-прадідів про народні повстання, запам’ятав в колискових матері, жартівливих приспівок на вечорницях. Вислухав, затямив, оправив у форму своїх живих віршів і повернув збагачене ну, очищену, підняту до поезії мову своєму народові».
Патріотично і голосно звучали 3 березня проникливі слова світоча України на літературній годині-вшануванні під назвою «Хай дух Шевченка об’єднає нас» в Цюрупинській міській бібліотеці №3 ім. Кудієвського. В ньому взяли участь учасники з театральної студії «Дзеркало» Цюрупинської спеціалізованої школи №4 під керівництвом Кондратенко Наталії. Свою любов до поезії та майстерність в декламуванні віршів продемонстрували Крамаревська Любов, Токаленко Ольга, Абдулхаліков Олексій, Пєтухова Валерія, Павперова Тетяна, Лісаковська Катерина. Проникливо і сердечно звучали мелодії на слова Шевченка у виконанні сопілкарів Надточого Іллі та Єдноралюк Анастасії під керівництвом Станіслава Петера. А тон у проведенні заходу задав відеоролик «Обличчя української історії.Тарас Шевченко». Яскравим доповненням до заходу стала виставка-інсталяція «Мій Шевченко», на якій поряд з книгами представлено портрет Тараса Шевченко, вишитий Софією Ляшко, знаною в місті вчителькою української мови, картини Станіслава Петера, вчителя та активного користувача бібліотеки, книжка-саморобка « 12 цікавих фактів про Шевченка». Це один з низки бібліотечних
   

заходів присвячених 200-річчю з дня народження поета.














Комментариев нет:

Отправить комментарий