Поради новому користувачу

Поради новому користувачу

  1. Як стати читачем Бібліотеки ?
    Для запису до бібліотеки громадяни пред'являють паспорт або документ, що його замінює, ознайомлюються з "Правилами користування бібліотекою”, підписують зобов'язання їх виконувати й дають відомості для заповнення реєстраційної картки або читацького формуляра.
    Діти й підлітки до 16 років записуються в бібліотеку на підставі документа, який пред'являють їхні батьки, установи або особи, під наглядом яких перебувають діти.

  2. Чи можливо скористатись послугами Бібліотеки мешканцям, які не прописані в Оболонському районі?
    Особи, які тимчасово проживають у зоні обслуговування бібліотечного закладу або не прописані в Оболонському районі, мають право користуватися тільки читальними залами.

  3. Який термін дії читацького формуляру?
    Щороку в бібліотеках проходить обов'язкова перереєстрація читачів. Вона проводиться безкоштовно при пред'явлені паспорту.

  4. Чи обов'язково заводити читацький формуляр?
    Читацький формуляр обов'язково заводиться навіть при разовому відвідуванні. На абонементі і в читальній залі ведуться різні формуляри.

  5. Які права має користувач?Користувачі бібліотек мають право отримувати безкоштовну інформацію про склад бібліотечних фондів, консультаційну допомогу в пошуках джерел інформації, одержувати в тимчасове користування книги, документи (далі - документи) з бібліотечного фонду, брати участь у читацьких конференціях та інших заходах, що їх проводить бібліотека, та входити до читацьких рад.
    Користувачі мають право одержати для опрацювання поза бібліотекою одноразово не більше 5 документів терміном до З0 днів. Термін користування новими надходженнями, документами підвищеного читацького попиту, періодикою може бути зменшено до 3-7 днів.
    Користувачі мають право виносити документи за межі бібліотеки, якщо вони записані у формулярі або іншому обліковому документі. Термін користування документами на прохання користувача може бути продовжений, якщо на них відсутній попит інших користувачів.
    У разі відсутності в бібліотечному фонді потрібних документів користувач має право отримати їх (або копії) з інших бібліотек через МБА чи внутрішньо системний книгообмін.
  6. Які обов'язки у користувача ?
    • Дотримуватись "Правил користування бібліотеками".
    • Дбайливо ставитись до фонду та майна бібліотек .
    • Своєчасно повертати книги та інші бібліотечні документи .
    • У випадку пошкодження чи втрати документу, користувач повинен замінити його аналогічним чи документом, визнаним бібліотекою рівноцінним, або відшкодувати збитки реальної вартості документа.
    • Користувачі мають підтримувати тишу і чистоту в бібліотеці , бути ввічливими і доброзичливими до працівників та інших користувачів.
    • Дотримуватись правил санітарної та пожежної безпеки

  7. Що заборонено робити в Бібліотеці?
    • Без дозволу працівників виносити з приміщення бібліотеки матеріали, отримані в читальній залі.
    • Виймати карточки з каталогів та картотек..
    • Псувати матеріали з фондів бібліотек, бібліотечне обладнання, апаратуру, в тому числі: самостійно встановлювати програмне забезпечення та вносити зміни в настройки комп'ютерів Інтернет-центру..
    • Створювати шум, заважаючи іншим користувачам та співробітникам Бібліотеки, в тому числі користуватись мобільними телефонами в зоні обслуговування.
    • Входити до відділів обслуговування у верхньому одязі та з громіздкими предметами.
    • Заходити до службових приміщень.

  8. Як дізнатися про наявність конкретної книги, підібрати літературу за темою?
    Пошук необхідно починати з каталогів. В алфавітному каталозі Ви дізнаєтесь про наявність в Бібліотеці конкретної книги, за систематичним каталогом - підберете літературу за темою.
    З картковими каталогами користувачі працюють самостійно, при необхідності вони можуть звернутися за допомогою до чергового бібліографа або до бібліотекаря.

  9. Яку кількість книг та періодичних видань можна отримати для роботи в читальній залі під час одного відвідування?
    Кількість бібліотечних документів, що видаються в читальній залі, необмежена.

  10. Чи можна взяти книгу додому?
    Користувачі мають право одержати для опрацювання поза бібліотекою одноразово не більше 5 документів терміном до З0 днів. Термін користування новими надходженнями, документами підвищеного читацького попиту, періодикою може бути зменшено до 3-7 днів.
  11. Де можна отримати інформацію про наявність в Бібліотеці періодичних видань і чи можна брати їх до дому?
    Подивитись в картковому каталозі періодичних видань у відділах обслуговування, дізнатись у чергового бібліографа.
    Періодичні видання видаються на абонементах згідно "Правил користування бібліотекою”

  12. Чи можливо в Бібліотеці попрацювати з Інтернет?
    Можливо. В Цюрупинські міській бібліотеці №3


  13. Якщо в Бібліотеці немає потрібної книги, чи можливо отримати її з іншої Бібліотеки?
    В цьому випадку Вам необхідно звернутись до бібліотекаря для замовлення потрібних документів з інших бібліотек 

Комментариев нет:

Отправить комментарий